KONST / Litografier / Färglitografi 12599021
nr 1259 9021
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Komposition. Numrerad 11/50, signerad i tryckplåt. Motivet: 64x49 cm
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:36:21
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Wifredo Lam
Läs mer om Wifredo Lam